Laikinai sustabdoma „Atsinaujinančių energijos išteklių“ priemonė

Ūkio ministerija laikinai sustabdė projektų vertinimą pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai".


Priemonės tikslas yra skatinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą energijos gamybai, o siektini rezultatai - energijos gamybos pajėgumų, naudojančių biomasę, galios padidėjimas.


„Įsiklausius į partnerių pastebėjimus ir atlikus išsamią analizę, paaiškėjo, kad finansavimo sąlygos pagal minimą priemonę aiškiai teikia prioritetą biodujų kogeneracinių jėgainių projektams, kuriuos įgyvendinant sukuriamas energijos gamybos pajėgumų galios padidėjimas yra bent 5 kartus mažesnis, palyginti su kitomis biokuro rūšimis. Vadinasi, nėra užtikrintos lygios galimybės konkuruoti visiems projektams nepriklausomai nuo pasirinktos kuro rūšies, atsižvelgiant į ekonominį veiksmingumą ir naudą, o valstybės lėšos nėra investuojamos efektyviausiu būdu, t. y. kuriant kuo didesnius energijos gamybos pajėgumus, o tai šiuo metu Lietuvai ypač svarbu", - sako ūkio ministras Rimantas Žylius.


Parama pagal ES struktūrinę priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai" yra teikiama konkurso būdu. Parama teikiama projektams, kurie įvertinami didžiausia balų suma.


Pasak ūkio ministro, atnaujintos kvietimo sąlygos bus paskelbtos artimiausiu metu. Paraiškas jau pateikusios įmonės turės papildomą mėnesį atsižvelgti į patvirtintus pakeitimus ir patikslinti paraiškas.


Pagal ES struktūrinės paramos priemonės „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai" antrąjį kvietimą planuojama paskirstyti 75 mln. litų.